wtorek, 17 października 2017

Ostatnia aktualizacja:10:59:16 AM GMT

Lokalizacja: Miasto Aktualności

Aktualności

X Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2017 - dzień 1

_22C6112– Wizja, przekonanie, zaangażowanie. Tego potrzebuje dziś zjednoczona Europa.  My zaś potrzebujemy Europy zjednoczonej po pierwsze dlatego, by zachować pokój w naszej części świata. A po drugie po to, by stawić czoła wyzwaniu, jakim jest globalizacja. Polska może w tym procesie odegrać istotną rolę – mówił Günter Verheugen, były Europejski Komisarz ds. Rozszerzenia odpowiedzialny za negocjacje związane z wejściem Polski do Unii Europejskiej, podczas X Europejskiego Forum Gospodarczego  Łódzkie 2017. Marszałek Województwa Łódzkiego, Witold Stępień, uroczyście otworzył w poniedziałek, 16 października 2017 roku, jubileuszowy szczyt gospodarczy regionu. W dwudniowym spotkaniu uczestniczy ponad 3000 osób: przedsiębiorcy, naukowcy, samorządowcy, przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu i mediów.

Zakończenie sezonu motocyklowego 2017 (foto)

IMG_5695_kopiaW sobotę, 14 października na terenie Portu Łódź zorganizowano Zakończenie sezonu motocyklowego 2017. Organizatorkami zlotu były „Łódki na Kołach”, jedyna kobieca grupa motocyklistek w naszym regionie.

Instalacja Marka Jenkinsa w Pasażu Rubinsteina (foto)

Mark_Jenkins_-_Holy_Man_-_1500px__6Przy wejściu do Pasażu Rubinsteina od strony ul. Piotrkowskiej, została ustawiona instalacja artystyczna pt. „Holy Man”, przedstawiająca opartego o latarnię mężczyznę, z wielkim otworem w klatce piersiowej.  Jest to pierwsza z pięciu instalacji artystycznych autorstwa Marka Jenkinsa, które w ciągu najbliższych dwóch tygodni staną na ul. Piotrkowskiej.

Neon z kotem na kamienicy przy Legionów 48

IMG_9183Kot z neonu wraca do domu - to projekt z Budżetu Obywatelskiego, zgłoszony przez Martę Karbowiak. Neon - w czwartek wieczorem, 12 października - wrócił na budynek kamienicy przy ul. Legionów 48.

Gabinet Marka Edelmana w nowej odsłonie

_DSC71922 października przypadła 8. rocznica śmierci Marka Edelmana. Z tej okazji w Muzeum Miasta Łodzi została dziś otwarta w nowej odsłonie ekspozycja Jemu poświęcona.

Light. Move. Festival 2017 (foto)

IMG_4356_kopiujOd 29 września do 1 października w Łodzi odbywała się kolejna edycja Light.Move.Festival.Twórcy zaproszeni do udziału w LMF 2017 przybliżyły dorobek awangardy w sztuce m.in. takich artystów jak Władysław Strzemiński, Wassily Kandinsky czy Salvador Dali.Wykorzystując ich poszukiwania i oryginalne rozwiązania artystyczne zaproszeni artyści pokazali, jak wielkie znaczenie nurt awangardy miał dla rozwoju sztuk wizualnych.

Festiwal Zegarków - Its All About Watches (foto)

IMG_4594_kopiuj30 września i 1 października w Instytucie Europejskim odbył się Festiwal Zegarów - Its all about watches. Podczas trwania festiwalu w Instytucie zaprezentowało się blisko kilkudziesięciu wystawców z kraju i z zagranicy.

Łódzkie Nagrody Kulinarne 2017 (foto)

Gala_rozdania_Lodzkich_Nagrod_Kulinarnych_2017_5W czwartek 28 września, podczas uroczystej gali w hotelu Tobaco wręczono Łódzkie Nagrody Kulinarne – wyróżnienia dla najlepszych restauracji, kawiarni i osób związanych z lokalną gastronomią.

Inauguracja Łódź Tango Salon Festival 2017 (foto)

IMG_5008Od 27 września do 2 października organizowana jest siódma Łódź Tango Salon Festival. W środę, w Filharmonii Łódzkiej odbył się koncert otwarcia.

Strona 1 z 136