niedziela, 25 marca 2018

Ostatnia aktualizacja:08:06:52 PM GMT

Lokalizacja: Teatr Zapowiedzi teatralne Festiwal Teatralny Perspektywy 2017 - listopad

Festiwal Teatralny Perspektywy 2017 - listopad

perspektywy

Zapraszamy od 17 do 19 listopada na piąty i ostatni cykl Festiwalu Teatralnego Perspektywy 2017: Teatr – awangarda w działaniu. Tegoroczna edycja Festiwalu poświęcona jest awangardzie w teatrze i bezpośrednio odwołuje się do obchodów 100-lecia awangardy w Polsce.

Ostatni, piąty cykl Festiwalu - to wspaniałe wydarzenia. Pierwszym będzie łódzka premiera koncertu "Spojrzystość" - czyli Leśmian na 25 głosów, w wykonaniu Chóru Teatru CHOREA, do muzyki Tomasza Krzyżanowskiego i Pawła Odorowicza. Drugie wydarzenie to spektakl „Studium o Hamletach”, czyli tegoroczna produkcja Teatru CHOREA powstała we współpracy z Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Trzecim wydarzeniem, zamykającym Festiwal będzie koncert „Pieśni przejścia” w wykonaniu duetu Grochocki_Odorowicz - zdobywców Grand Prix tegorocznej edycji największego festiwalu muzyki folkowej w Polsce "Nowa Tradycja".

Wyjątkowe, mistrzowskie warsztaty taneczne podczas ostatniego cyklu poprowadzi Rosanna Gamson - choreografka i reżyserka pochodząca z Los Angeles.

Październikowym i listopadowym wydarzeniom Festiwalu towarzyszyć będzie także wystawa fotograficzna "7.15 p.m." autorstwa Wiktora Moraczewskiego, z fotografiami Grega Noo-Waka, odnosząca się do historii sal teatralnych Hotelu Grand w Łodzi. Równocześnie z finałem festiwalu, w dniach 17-19 listopada, w Art_Inkubatorze Fabryki Sztuki, odbywać się będzie III Zjazd Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych - pod hasłem "Czyj jest teatr", organizowany we współpracy PTBT z Katedrą Dramatu i Teatru Uniwersytetu Łódzkiego oraz Teatrem CHOREA.

PROGRAM PIĄTEGO CYKLU FESTIWALU PERSPEKTYWY 2017:

17-19 listopada 2017 / piątek-niedziela / godzina 11:00-15:00
Warsztaty taneczne master class „The Games” z Rosanną Gamson - choreografką i dyrektor artystyczną Rosanna Gamson World Wide (RGWW) z Los Angeles (USA)

17 listopada 2017 / piątek / godzina 19:30
Łódzka premiera koncertu „Spojrzystość" - czyli Leśmian na 25 głosów, w wykonaniu Chóru Teatru CHOREA

18 listopada 2017 / sobota / godzina: 19:00
Spektakl "Studium o Hamletach" Teatru CHOREA i Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie

19 listopada 2017 / niedziela / godzina 16:00
Koncert „Pieśni Przejścia” duetu Grochocki_Odorowicz

28 października - 19 listopada 2017
Wystawa fotograficzna "7.15 p.m."
Autor: Wiktor Moraczewski / Fotografie: Greg Noo-Wak

17-19 listopada 2017 / piątek-niedziela /
III Zjazd Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych - "Czyj jest teatr?", organizowany we współpracy Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych z Katedrą Dramatu i Teatru Uniwersytetu Łódzkiego oraz Teatrem CHOREA

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież