czwartek, 22 marca 2018

Ostatnia aktualizacja:10:36:22 AM GMT

Lokalizacja: Sztuka Malarstwo - Grafika Joanna Blanka Garmulewicz - 1 metr2 (foto)

Joanna Blanka Garmulewicz - 1 metr2 (foto)

joanna_blanka_garmulewicz_-_1_metr2_20130111_1089784703W czwartek, 10 stycznia w Galerii Nowej Łódzkiego Domu Kultury została otwarta wystawa malarstwa autorstwa Joanny Blanki Garmulewicz.

Składa się ona z kilkunastu barwnych, często dowcipnych obrazów. W każdym z nich znaleźć można oryginalny koncept, obok namalowanego psa pojawia się prawdziwa smycz, w obraz autobusu wklejone zostało krzywe lustro. Część z projektów nawiązuje, również ironicznie, do klasycznych malunków uznanych już twórców. Są tu zabawy z np. Matką artysty Jamesa Whistlera i  Amerykańskim gotykiem Granta Wooda.

Joanna Blanka Garmulewicz - 1 metr2

-  Artystka potrafiła dostrzegać to, co blisko – wokół niej, w domu, w rodzinie – i w zaskakujący sposób, poprzez trafnie znaleziony kontekst, nadawać temu wymiar uniwersalny - mówi Ryszard Hunger. - Ma to źródło w szczególnej wrażliwości i niezwykłej wyobraźni, która rodzi zaskakujące pomysły. No bo kto słyszał, aby przepuszczać tęczę przez maszynkę do mielenia mięsa i w efekcie produkować kolorowe konfetti. W świecie Blanki Garmulewicz dzieją się rzeczy niezwykłe, życie przenika się ze sztuką, która inspiruje nowe obrazy.

Ekspozycję można oglądać do 26 stycznia br.

Zobacz także:

- Wystawa malarstwa prac Jarosława Chrabąszcza (foto)

- Megalopolis w Galerii Kredens (foto)

- Paulina Sadowska - Full Color w Re:Medium (foto)

- Wystawa Pracowni Technik Łączonych w POS-ie (foto)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież