czwartek, 24 maja 2018

Ostatnia aktualizacja:08:07:34 AM GMT

Lokalizacja: Sztuka Malarstwo - Grafika Intymne przewartościowania w fabrySTREFIE (foto)

Intymne przewartościowania w fabrySTREFIE (foto)

a2011-02-04_17-51-05Piątkowy wieczór przebiegał pod dyktando trzech kobiet – Agnieszki Borkowskiej, Izy Cieszko i Iwony Demko. Wspólnie przygotowały wystawę o tożsamości współczesnej kobiety i spraw jej dotyczących.
  
Poprzez malarstwo, grafikę i rzeźbę przekazały swoje odczucia, przemyślenia oraz osobiste refleksje. Iza Cieszko zaprezentowała grafikę dotyczącą in vitro i zaprosiła na wspólne dyskusje w cztery oczy na temat tej metody zapłodnienia jak i jej dzieła. Powiedziała również, że grafika powstała pod wpływem informacji o dziecku narodzonym po 20 latach od zapłodnienia, właśnie metodą in vitro.
 
Agnieszka Borkowska przedstawiła kilkanaście obrazów dotykających problemów relacji międzyludzkich, zaś Iwona Demko, z której inicjatywy powstała ta wystawa, pokazała kilka stworzonych przez siebie materiałowych ‘lalek’ podnoszących spódnice do góry i ukazujące swoje intymne części ciała. Jak mówiła autorka, nawiązuje to do jej zainteresowania waginą i funkcji które kiedyś pełniła - była symbolem m.in. szczęścia. Wiele, wiele lat temu przypisywano jej również różne nadzwyczajne moce. Wierzono, że odsłonięcie narządów płciowych przez kobietę może odstraszyć złe duchy czy wrogów.
 
 
   
Właśnie taką historię waginy pragnie przypomnieć Iwona Demko i sprawić że nie będzie jedynie kojarzona z seksualnością (więcej na ten temat można przeczytać w artykule Demko).

Wystawę oglądać można do 20 lutego, od czwartku do soboty w godzinach 17-19 w Galerii fabrySTREFA (ul. Piotrkowska 138/140).
 
Zobacz także:

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież