środa, 25 kwietnia 2018

Ostatnia aktualizacja:04:43:08 PM GMT

Lokalizacja: Sport Piłka Nożna Widzew Łódź - Legia II Warszawa 3:2 (foto)

Widzew Łódź - Legia II Warszawa 3:2 (foto)

IMG_3463_kopiuj8 czerwca 1997 roku Widzew po niesamowitym spotkaniu zwyciężył w Warszawie Legię 3:2. To prawdziwa historia polskiego futbolu. Minęło 21 lat i obie drużyny znalazły się w zupełnie innej rzeczywistości. W sobotę, 14 kwietnia, komplet widzów oglądał mecz trzecioligowego Widzewa z rezerwami legionistów.

Już w 3. minucie Michalski doprowadził do prowadzenia gospodarzy. Widzew nie cieszył się długo z prowadzenia, bo siedem minut później po strzale Bartczaka widniał wynik 1:1. Błąd bramkarza Legii spowodował jednak, że łodzianie jeszcze w pierwszej połowie doprowadzili do prowadzenie.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy Widzew znów strzelił bramkę. Tym razem po główce Dario Kristo. Legioniści walczyli i kolejną bramkę strzelili po jedenastce podyktowanej w dość kontrowersyjnej sytuacji. Na szczęście łodzianie nie wydarli zwycięstwa i wygrali tak, jak dwadzieścia jeden lat temu 3:2.

Widzew Łódź – Legia II Warszawa 3:2 (2:1)
Gole: 3. Michalski, 25. Demjan, 50. Kristo (Widzew) – 10. 73. (k) Bartczak (Legia)

Widzew: Humerski – Sylwestrzak, Kostkowski, Zieleniecki, Pigiel,Michalski (90+5. Falon), Kazimierowicz, Kristo, Mąka (82.  Miller), Stanek (64. Pieńkowski), Demjan
Legia II: Kurdjavcevs – Praszelik, Bondarenko (60. Cichocki), Najemski (84. Aftyka), Pietrzyk, Bartczak, Karbownik (71. Gęsior), Matuszewski, Kwietniewski, Orlik (66. Rymek), Góral

Żółte kartki: Michalski (Widzew) – Kwietniewski, Karbownik, Praszelik, Pietrzyk (Legia)