czwartek, 22 marca 2018

Ostatnia aktualizacja:10:36:22 AM GMT

Lokalizacja: Muzyka Zapowiedzi wydarzeń Janek Samołyk i Muzyka Końca Lata w Scenografii

Janek Samołyk i Muzyka Końca Lata w Scenografii

samolykW niedzielę, 22 października o godz. 19:30 w Scenografii wystąpi Janek Samołyk oraz Muzyka Końca Lata. Bilety kosztują: 20/30 zł.

Muzyka Końca Lata - zespół założony w roku 2002 pod wpływem deszczowej końcówki sierpnia i lektury książki Bohumila Hrabala „Zbyt głośna samotność”; kwintet nazywany jest najbardziej romantycznym zespołem w powiecie mińskim; w swojej twórczości grupa odwołuje się m.in. do lat 60., czyli czasów big bitu, surfu i garażowego rock’n’rolla, ale też slackerskich zespołów amerykańskich z lat 90.; jak dotąd MKL dorobił się czterech płyt długogrających: „Jedno wesele, dwa pogrzeby" (2006), „2:1 dla dziewczyn" (2007), „PKP Anielina" (2011) i „Złoty krążek” (2017). Ostatni album zbiera jak dotąd znakomite recenzje, był też Płytą Tygodnia w radiowej Trójce i w kilku lokalnych rozgłośniach. O wysokiej formie zespołu mogą świadczyć wyimki z kilku ostatnich recenzji:

Grupa ma na koncie kilkaset koncertów w całej Polsce, w tym duże trasy u boku happysad. Z racji bogatego repertuaru piosenek o miłości zespół bywa zapraszany na wesela. Od 2011 roku MKL związany jest z wytwórnią Thin Man Records.

Janek Samołyk: to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek. "Czas najlepszy w życiu" to czwarta płyta w jego dyskografii, która ukazała się w październiku nakładem Thin Man Records.  Muzyczna droga wokalisty rozpoczęła się od zwycięstwa w konkursie debiutów na OFF Festivalu 2009. W międzyczasie Janek Samołyk został finalistą Jarocina 2010 (5 lat później powrócił na festiwal, otwierając go), wydał cztery płyty długogrające, zagrał trasę koncertową w Chinach, a single "Codziennie", "Problem z wiernością", "Piosenka o pointach", "Złe czasy" i "Na prezent" gościły na Liście Przebojów Trójki.

Skład zespołu:
Janek Samołyk - gitara, wokal
Kasia Dubaniowska - klawisze, skrzypce, bas
Paweł Jaworski - bas, gitara, klawisze
Kuba Regulski - perkusja

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież