czwartek, 17 sierpnia 2017

Ostatnia aktualizacja:10:59:16 AM GMT

 

   letnia_scena_baner

Lokalizacja: Muzyka Muzyka poważna

Muzyka poważna

Gala Wiedeńska w Teatrze DOM

lodzgala15 października w Teatrze DOM (dany Teatr Rozrywki Lutnia, Piotrkowska 243) usłyszymy Galę Wiedeńską. Bilety 85 zł - Kasa Teatru (ul. Piotrkowska 243),  rezerwacje tel. 505 039 333, grupy: tel. 504 091 909, dostępne online: www.ebilet.pl  oraz w sieciach: Empik, Saturn, Księgarniach PWN, Sklepach Muzycznych Riff.

Strzelczyk, Erenc, Rodowicz w Pasażu Rubinsteina (foto)

IMG_0940W wakacyjne środy Łódzkie Centrum Wydarzeń organizuje w pasażu Rubinsteina koncerty pod hasłem Piotrkowska Kameralnie. 2 sierpnia zaprezentowało się trio - Strzelczyk, Erenc, Rodowicz.

Letnie koncerty w Altanie w Parku Źródliska I (foto)

IMG_1191_kopiujPo raz piąty Zarząd Zieleni Miejskiej i Akademia Muzyczna w Łodzi organizuje plenerowe koncerty z cyklu „Letnich koncertów w Altanie” w Parku Źródliska I. Na inaugurację, 9 lipca wystąpił Kwartet AdHoc. Grupa wystąpiła w składzie Martyna Sułek – skrzypce I, Kinga Czech – skrzypce II, Krzysztof Smakowski – altówka, Marta Wróblewska – wiolonczela.

Letnie koncerty w Altanie w Parku Źródliska I

letniekoncertyPo raz piąty Zarząd Zieleni Miejskiej i Akademia Muzyczna w Łodzi zapraszają na plenerowe koncerty z cyklu „Letnich koncertów w Altanie”.  Miejscem ośmiu wakacyjnych koncertów jest – jak w poprzednich latach – zabytkowa altana w Parku Źródliska I. Początek każdego z nich o godz. 17. Wstęp wolny.

Scena Letnia na dziedzińcu Pałacu

scena_letnia_palac_amuz_mW najbliższą niedzielę 9 lipca o godz. 14.00 na dziedzińcu Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi odbędzie się niecodzienne wydarzenie. Po raz pierwszy na Letniej Scenie uczelni, w plenerze, wystąpią muzycy podczas finałowego koncertu Letniej Akademii Muzyki.

Apertus Quartet w Pasażu Rubinsteina (foto)

IMG_0323W środę, 5 lipca Łódzkie Centrum Wydarzeń zainaugurowało swój projekt pn. Piotrkowska Kameralnie. W przestrzeni Pasażu Rubinsteina wystąpił Apertus Quartet.

Kolory Polski 2017 - informacje

kolory_polski_logoPrzed nami 18. edycja Kolorów Polski - wędrownego festiwalu organizowanego przez Filharmonię Łódzką. . Niemal każdy z około dwudziestu koncertów odbywa się w innym miejscu: w starych kościołach i klasztorach, tajemniczych zamkach i muzeach, bogatych w cenne eksponaty, choć czasem niedocenianych, a często – w plenerze, w otoczeniu dworskich parków czy na leśnej polanie.

Recital chopinowski Kevina Kennera

kenner-dkAmerykański pianista Kevin Kenner, znany polskiej publiczności jako laureat najwyższej nagrody podczas Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 1990 roku, wystąpi z recitalem pianistycznym w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi (ul. Żubardzka 2a). Koncert odbędzie się 25 maja w czwartek o godz. 18.00. Artysta wykona kompozycje Fryderyka Chopina, wśród których znajdą się m.in. Sonata h-moll op. 58, Ballada g-moll op. 23, Scherzo cis-moll op. 39 czy Mazurki op. 56.

Muzyczne Forum Młodych Naukowców i Artystów

plakatforumSpotkanie z prapraprawnuczką Stanisława Moniuszki – Elżbietą Janowską-Moniuszko, rozmowa z młodym dyrygentem i skrzypkiem Wojciechem Pławnerem, otwarta próba umiejętności dyrygenckich dla wszystkich chętnych i 8 koncertów to wybrane punkty programu 3-dniowego Muzycznego Forum Młodych Naukowców i Artystów. Forum odbędzie się w dniach 12-14 maja i będzie prezentacją studenckich kół naukowych działających w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz doktorantów tej uczelni. Wszystkie wydarzenia odbędą się w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej przy al. 1 Maja 4. Wstęp wolny.

Strona 1 z 13