sobota, 21 października 2017

Ostatnia aktualizacja:10:59:16 AM GMT

Lokalizacja: Muzyka Muzyka poważna

Muzyka poważna

Ale Kino! w Filharmonii Łódzkiej

alekino_lodz15 października 2017 w Filharmonii Łódzkiej orkiestra Alla Vienna (znana w całym kraju za sprawą m.in. wyjątkowego projektu Queen Symfonicznie, za który zdobyli nagrodę w plebiscycie Energia Kultury) wraz z Hollyłódzką Orkiestrą Filmową oraz parą solistów wystąpi z nowym programem ALE KINO!. To będzie wyjątkowy wieczór z muzyką filmową z różnych epok i wielu krajów – blisko półtorej godziny największych standardów filmowych z Polski i ze świata, instrumentalnych i zaśpiewanych przez zjawiskowych solistów – z udziałem dwóch połączonych orkiestr pod dyrekcją Jana Niedźwieckiego!

Koncert Muzyki Filmowej w Atlas Arenie

koncertmuzykifilmowejKONCERT ODWOŁANY. Sześć niezwykłych głosów polskiej sceny, 50 muzyków orkiestry symfonicznej, 30 najpiękniejszych hitów z hollywoodzkich filmów, gigantyczne multimedialne przedsięwzięcie i aranżacje taneczne w wykonaniu mistrzów. 11 października o godz. 19 w Atlas Arenie rozpocznie się Koncert Muzyki Filmowej w wykonaniu Justyny Steczkowskiej, Krzysztofa Cugowskiego, Krzysztofa Kiljańskiego, Andrzeja Piasecznego, Janusza Radka i Mietka Szcześniaka.

Koncert Wiedeński w Teatrze DOM

LODZW niedzielę, 15 października o godz. 17 w Teatrze DOM rozpocznie się Koncert Wiedeński. Bilety 85 zł - Kasa Teatru (ul. Piotrkowska 243), rezerwacje tel. 505 039 333, grupy: tel. 504 091 909, bilety online: www.ebilet.pl oraz w sieciach: Empik, Saturn, Księgarniach PWN, Sklepach Muzycznych Riff.

Jazzowa Perła Łodzi w Akademii Muzycznej

jazzowaperlaWykładowcy i studenci Katedry Jazzu Akademii Muzycznej w Łodzi, w tym zespoły Tubis Trio i Marek Kądziela Trio, będą bohaterami koncertu pt. „Jazzowa Perła Łodzi”. Tytuł koncertu to jednocześnie nazwa nagrody, którą Polskie Radio Łódź przyznało łódzkiej Akademii w czerwcu tego roku, podczas 25. Wielkiej Gali Grand Prix Jazz Melomani 2017. Muzyczne świętowanie sukcesu odbędzie się 9 października (poniedziałek) o godzinie 18.15, w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej w Łodzi przy al. 1 Maja 4. Wstęp wolny.

VIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Słowo i Muzyka u Jezuitów

jezuiciVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Słowo i Muzyka u Jezuitów” to kolejna edycja muzycznych spotkań w tak ważnym dla Łodzi i rozpoznawalnym miejscu, jakim jest kościół OO. Jezuitów. Świątynia ta poprzez swój wyjątkowy klimat i znakomitą akustykę sprzyja realizacjom różnych gatunków muzycznych, zarówno utworów solowych, jak i kameralnych, symfonicznych, chóralnych aż do oratoryjnych. Kilkuletnia tradycja Festiwalu daje melomanom możliwość zapoznawania się z muzyką wielu epok i kultur, wykonywaną przez znakomitych artystów krajowych i zagranicznych. Należy również pamiętać o obecnych niemal w każdej edycji prawykonaniach utworów łódzkich kompozytorów. Festiwal „Słowo i Muzyka u Jezuitów” stał się także przestrzenią, w której regularnie mogą prezentować swoje kreacje artystyczne uczniowie i pedagodzy łódzkich szkół muzycznych.

Motion Trio i Sinfonietta charytatywnie dla #17milionów

Grafika_na_Bilety24Fundacja „Kolorowy Świat” z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego – MPD organizuje w Sali Koncertowej Filharmonii Łódzkiej Koncert Charytatywny #17milionów. Podczas koncertu wystąpi Motion Trio, Młodzieżowa Orkiestra Regionu Łódzkiego „Sinfonietta” pod dyrekcją Wojciecha Pławnera oraz wokalistka Marta Majek.

ZOFO w Muzeum Pałac Herbsta

zofoW sobotę, 16 września o godz. 17 w Muzeum Pałac Herbsta wystąpi niezwykły duet fortepianowy ZOFO. Wstęp wynosi 8 zł.

Siergiej Wowkotrub Quartet w Pasażu Rubinsteina (foto)

IMG_1545Za nami przedostatnia prezentacja tegorocznego lata z cyklu "Piotrkowska kameralnie". W środę, 23 sierpnia Łódzkie Centrum Wydarzeń zaprosiło na teren Pasażu Rubinsteina Siergiej Wowkotrub Quartet.

Gala Wiedeńska w Teatrze DOM

lodzgala15 października w Teatrze DOM (dany Teatr Rozrywki Lutnia, Piotrkowska 243) usłyszymy Galę Wiedeńską. Bilety 85 zł - Kasa Teatru (ul. Piotrkowska 243),  rezerwacje tel. 505 039 333, grupy: tel. 504 091 909, dostępne online: www.ebilet.pl  oraz w sieciach: Empik, Saturn, Księgarniach PWN, Sklepach Muzycznych Riff.

Strona 1 z 14