niedziela, 22 kwietnia 2018

Ostatnia aktualizacja:04:43:08 PM GMT

Lokalizacja: Muzyka Aktualności muzyczne Kuba Badach w Wytwórni (foto)

Kuba Badach w Wytwórni (foto)

IMG_8842Kuba Badach ze swoją pierwszą solową płytą "Oldschool" pojawił się w Łodzi w czwartek, 9 listopada. Artysta wystąpił w klubie Wytwórnia.

Tak o swej płycie mówi Kuba Badach: "Oldschool" w języku angielskim oznacza coś staroświeckiego, wywodzącego się ze "starej szkoły", tytuł mógłby więc sugerować, że napisałem i nagrałem muzykę w jakiejś konkretnej retro stylistyce, np. w stylu brzmienia lat 60-tych. Tak jednak nie jest. Dla mnie "oldschool" jest pewnym hasłem, odnoszącym się do sposobu pisania i aranżowania piosenek. Od dziecka najbardziej poruszały mnie utwory, w których dużo się działo, gdzie ciekawe melodie osadzone były na bogatych strukturach harmonicznych spiętych wielopłaszczyznowymi aranżacjami. Piosenki pisane i produkowane przez takich twórców, jak m.in. Quincy Jones, Burt Bacharach, Stevie Wonder, Donald Fagen, to dzieła, których słucham do dziś i nie przestają mnie fascynować. Album "Oldschool" jest więc moim ukłonem w stronę mistrzów.

Na płycie znalazło się kilkanaście kompozycji utrzymanych w zróżnicowanych stylistykach. Zarówno "jazzowe" brzmienie, jak i nawiązania do stylistyki z lat 70. i 80.   

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież