niedziela, 24 września 2017

Ostatnia aktualizacja:10:59:16 AM GMT

Lokalizacja: Miasto Zapowiedzi Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light Move Festival 2012

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light Move Festival 2012

18102012_026Od 19 do 21 października w Łodzi organizowana będzie druga edycja Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light Move Festival. Po raz kolejny łódzkie przestrzenie przeistoczą się w kolorowe wizualizacje.

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła połączy elementy Łodzi wielokulturowej, przemysłowej i eklektycznej architektury oraz miejskiego krajobrazu, zakodowane w jej obliczu i układające się w prawdziwą mozaikę: mozaikę kultur, stylów architektonicznych, mozaikę religii, różnorodności krajobrazu, mozaikę światła.

ZOBACZ FOTO I WIDEO RELACJĘ Z PIĄTKOWYCH POKAZÓW LIGHT MOVE FESTIVAL

Główny obszar tegorocznego Light Move Festival obejmie ulicę Piotrkowską, wraz z Pasażem Rubinsteina, ulicą Moniuszki, oraz Hotelową: teren zamknięty ulicami: od północy - Traugutta i 6 Sierpnia, od południa – Tuwima i Struga, od wschodu – Sienkiewicza, od zachodu – Kościuszki.

Podczas trzech dni festiwalowych działań na ulicach miasta zrealizujemy dla Was spektakularne iluminacje, mappingi, video, instalacje artystyczne, świetlne gry miejskie, występy artystyczne, sympozja, oraz wiele innych wydarzeń.

18102012_021

Program Festiwalu

ZAGRANE ŚWIATŁEM

Pasaż Schillera

Piątek

18:30

uroczyste otwarcie Festiwalu

19.00 – 23.00 (cyklicznie)

przestrzenny pokaz laserowy w aranżacji firmy SYZAN oraz realizacja laserowa Mariusza Olszewskiego

19.15 – 20.15

wizualizacja treści muzycznych trio: Maciej Walczak, Wojciech Lemański, Krzysztof Sztekmiller

20.30 – 21.30

performance audio-wizualny Atsuhiro Ito

21.45 – 22.45

prezentacja wideo realizacji studentów Wydziału Intermediów ASP Kraków

Sobota, Niedziela

19.00 – 23.00 (cyklicznie)

przestrzenny pokaz laserowy w aranżacji firmy SYZAN oraz realizacja laserowa Mariusza Olszewskiego

artystyczna iluminacja pasażu

występ taneczny zespołu OFF HARNAM

Ulica Traugutta 12

Piątek

19.00 – 22.00

performance Adama Klimczaka

OBRAZOWANIE ŚWIATŁEM

Piątek, Sobota, Niedziela

18:30-23.00

Pasaż Rubinsteina

multimedialne projekcje w realizacji Elżbiety Wysakowskiej-Walters

aranżacja świetlna pasażu oraz elewacji Pałacu Maksymiliana Goldfedera od strony północnej w aranżacji Philips Lighting Poland

Ulica Moniuszki

projekcja wielkoformatowa Tiffany Carbonneau na kamienicy u zbiegu ulic Moniuszki i Sienkiewicza

mapping 3D Moniuszki 4 w realizacji VisualSupport

projekcja oficyny przy ul. Moniuszki 5 w aranżacji Tomasza Matuszaka

artystyczna projekcja wielkoformatowa willi Moniuszki 5 w aranżacji studentów i absolwentów ASP Wydz. Intermediów Kraków - Jolanta Nowaczyk, Wojciech Gąsiorowski (pomoc techniczna – VisualSupport)

artystyczna aranżacja świetlna przestrzeni ulicy Moniuszki w realizacji Philips Lighting Poland

Ulica Piotrkowska 77

projekcja wielkoformatowa w aranżacji studentów i absolwentów ASP Wydz. Intermediów Kraków - Łukasz Furman, Dorota Tylka, Kuba Garścia, Julia Land, Artur Lis (pomoc techniczna – VisualSupport)

TERMINALE ŚWIATŁA

ULICA PIOTRKOWSKA I MONIUSZKI

Piątek, Sobota, Niedziela

18:30 – 23.00

Wideo-projekcje przejść bramnych przy ulicy Piotrkowskiej i Moniuszki

Artyści: Janusz Bałdyga, Dariusz Fodczuk, Karolina Głusiec, Konrad Kuzyszyn, Józef Robakowski, Piotr Swiatoniowski, Mariusz Sołtysik, Dmitry Strakovsky, Wiktor Polak

ŚWIATŁEM WYPEŁNIONE

Łódzki Dom Kultury, Galeria Imaginarium

Piatek

17:00

wystawa pt. Channels - wernisaż prac Tiffany Carbonneau i Dmitriego Strakovskiego

Sobota, Niedziela

13:00 - 18:00

wystawa Channels - prace Tiffany Carbonneau i Dmitriego Strakovskiego (czynna do 3.11.2012 w godzinach pracy Galerii)

Teoria światła

Łódzki Dom Kultury

Sobota

12.30 – 18.30

Sympozjum „Kształtowanie światła jako strategia artystyczna”

Wykładowcy: Natalia Mount, Branko Franceschi, Ewa Wójtowicz, Karolina Głusiec

"Światłobranie" Gra miejska

Obszar festiwalowy

Piątek i Sobota

19:00 - 22:00

Światłobranie - gra w systemie ciągłym - graj przy okazji odwiedzania wydarzeń festiwalu

Piątek

19:00 - 22:00

ucieczka – gra podwórkowa

munus lucerna – gra miejska

LIGHT DE LUXE

AFTER PARTY

Klub Festiwalowy „Scenografia Klub & Kawiarnia”

Sobota (20.10)

22:30

Elektryczna fuzja światła i dźwięku w formie After Party na zwieńczenie drugiego dnia Festiwalu.

Stylistyka muzyczna: house / deep house / deep disco.

Artyści/Dj’s/Vj’s: MARTIN AUGUSTIN, SMOLNY, SIX, TUMIK, ALICJA SAAR, mac . umatik

Gość Specjalny

Piotrkowska 86

Sobota

19:00-21:00

W Świetle Okien – MICHAŁ URBANIAK

Zobacz także:

- Light Move Festival w Łodzi 2011 (foto+wideo)

- Parada Teatru Klinika Lalek na Piotrkowskiej (foto+wideo)

- Neony i prace Mirosława Filonka w Starej Szwalni (foto)

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież