piątek, 23 marca 2018

Ostatnia aktualizacja:10:36:22 AM GMT

Lokalizacja: Miasto Aktualności Plac Wolności w Łodzi (wizualizacja)

Plac Wolności w Łodzi (wizualizacja)

4Łódzki Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił jeden z większych przetargów w rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi. Miasto szuka wykonawcy przebudowy placu Wolności, ulic Ogrodowej, Północnej, Nowomiejskiej, Pomorskiej i Zachodniej.

- Zdecydowaliśmy się połączyć inwestycje w jeden większy projekt. Przede wszystkim umożliwi to wykonawcy lepszą koordynację prac i zorganizowanie placu budowy. Po drugie, z naszych analiz wynika, że z uwagi na to, jak przebiega podziemna infrastruktura, lepiej, żeby całość prac zrealizował jeden wykonawca. Po trzecie, spodziewamy się oszczędności przy większym zamówieniu – mówi Tomasz Piotrowski, dyrektor departamentu prezydenta.

Plac Wolności to miejsce, które przejdzie kompletną metamorfozę i po niej trzeba będzie przygotować nowe pocztówki. Jedyny w Polsce ośmioboczny rynek zostanie gruntownie przebudowany. Przede wszystkim zmieni się organizacja ruchu i dla pojazdów będzie dostępna jedynie północna część. Przystanki MPK zostaną połączone, tak abyśmy mogli w jednym miejscu przesiadać się z autobusów do tramwajów. Dzięki temu centralną i południową część placu oddamy pieszym i na imprezy, jak choćby jarmarki.

Wiadomo już, że łódzkim standardem przy remontach jest zazielenianie przestrzeni. Nie inaczej będzie na placu, gdzie zostanie posadzonych ponad 50 drzew. Kolejne nasadzenia pojawią się także u wylotu ul. Pomorskiej, na Zachodniej oraz w ciągu ulic Ogrodowa-Północna. Poza przebudową placu oraz sąsiednich ulic, inwestycja obejmie także przedłużenie pasażu Róży do ul. Zachodniej, dzięki czemu instalacja Joanny Rajkowskiej będzie dostępna nie tylko z ulicy Piotrkowskiej. Oferty do przetargu można składać do 19 grudnia. Wartość inwestycji jest szacowana na kilkadziesiąt milionów złotych.

Zakres przetargu:
- przebudowa placu Wolności
- remont Pomorskiej od placu do Wschodniej
- remont Nowomiejskiej od placu do Północnej
- remont z przebudową torowiska Ogrodowej i Północnej od Zachodniej do Franciszkańskiej
- remont Zachodniej od Próchnika do Legionów
- przedłużenie pasażu Róży do ul. Zachodniej
- remont pętli tramwajowej przy krańcówce w parku Staromiejskim

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież