środa, 24 maja 2017

Ostatnia aktualizacja:09:59:16 AM GMT

Lokalizacja: Miasto Aktualności

Aktualności

Strefa Kultury Otwartej – dom kultury na Olechowie

skoKlubowe spotkania dla seniorów, balet dla dzieci, zajęcia teatralne, lekcje gry na gitarze i artystyczna świetlica, a także regularne pchle targi i warsztaty rękodzielnicze – to wszystko pomieści niewielki metrażem, ale wielki potrzebami mieszkańców,  od dawna wyczekiwany dom kultury na Olechowie przy ul. Jagiellonki 4.

Łódzki Salon Motoryzacyjny (foto)

IMG_9019Po raz pierwszy od wielu lat w Łodzi zorganizowano targi motoryzacyjne. I Łódzki Salon Motoryzacyjny odbył się w dniach 19-21 maja na terenie Hali EXPO. Była to okazja, aby zapoznać się z najnowszymi ofertami rynku.

Noc Muzeów 2017 (foto)

IMG_8955Za nami kolejna Noc Muzeów, która odbyła się z 20 na 21 maja 2017 roku. Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997. Ze względu na sukces tej imprezy kolejne miasta zaczęły je powielać. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 r. w Muzeum Narodowym w Poznaniu.

Skażona Baza w Łodzi (foto)

IMG_3681_kopiaPonad 400 biegaczy i 85 zombie wzięło udział w szalonym biegu w okolicach ulicy Pryncypalnej. W sobotę, 13 maja odbył się pierwszy łódzki bieg Run Or Death.

Powstaje Monopolis (wizualizacja)

Monopolis_z_lotu_ptakaZabytkowe przestrzenie dawnego Monopolu Wódczanego zamienią się w Monopolis - projekt, który połączy w sobie biura, usługi i kulturę z szeroką ofertą gastronomiczną.

AIESEC Łódź rekrutuje!

Dolacz_do_AIESECChcesz robić coś więcej, niż studia? Szukasz ludzi, z którymi będziesz mógł aktywnie wpływać na społeczność Twojego miasta? Zastanawiasz się, czy w Łodzi jest miejsce, w którym rozwiniesz umiejętności miękkie i zyskasz praktyczne doświadczenie w obszarach takich jak sprzedaż, marketing, czy zarządzanie zasobami ludzkimi? 

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - maj 2017 (foto)

IMG_3020_kopiujZa nami kolejna Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. 13 i 14 maja terenie Startu Łódź spotkali się wielbiciele wszelakiej maści czworonogów.

Juwenalia 2017: pochód studentów (foto)

IMG_2720_kopiujTradycyjnie łódzkie Juwenalia rozpoczęły się od pochodu studentów ulicą Piotrkowską. 11 maja władze przekazały im kluczy do bram miasta. Już w przyszłym tygodniu będziemy bawić się na Uniwersytecie Łódzkim. 19 i 20 maja wystąpią tam m.in. Gooral, Ilusion, After Party, Power Play i Jamal. 2 i 3 czerwca impreza na Politechnice. Tam zagrają m.in: O.S.T.R., TEDE, Dwa Sławy, Defis i Lej mi pół!

Pałac Steinertów (wizualizacja)

a7W ubiegłym roku został zakończony etap prac przedprojektowych w ramach którego wykonano inwentaryzację budowlaną, koncepcję zagospodarowania zespołu pałacowego przy ul. Piotrkowskiej 272 a i b oraz farbiarni i drukarni przy ul. Piotrkowskiej 274.

Strona 1 z 127