czwartek, 29 czerwca 2017

Ostatnia aktualizacja:10:59:16 AM GMT

Lokalizacja: Miasto Aktualności

Aktualności

Festyn Baw się razem z Nami bezpiecznie i szczęśliwie (foto)

IMG_8992_kopiaW niedzielę, 25 czerwca przy Łagiewnickiej 305 Straż Miejska w Łodzi kolejny raz zorganizowała festyn dla dzieci i młodzieży pod nazwą Baw się razem z Nami bezpiecznie i szczęśliwie.

Obchody 112. rocznicy Rewolucji 1905 r. (foto)

IMG_8924_kopiujW sobotę, 24 czerwca, na rogu ulic Rewolucji 1905 r. i Wschodniej – w miejscu, gdzie 112 lat temu stała barykada, rozpoczęły się obchody rocznicy Powstania Łódzkiego.

Nowa technologia naprawy łódzkich kanałów przy użyciu światła UV (wideo)

rekaw.01ZWIK wprowadza nową technologię naprawy kanałów. Przy użyciu elastycznych rękawów z włókna szklanego utwardzanych światłem UV można w dwa dni naprawić 200 metrowy kanał.

Plaster Łódzki jako aplikacja na telefon

plasterlodzkiPostanowiliśmy przygotować niespodziankę i stworzyć prostą, darmową aplikację dla Naszych czytelników. Nie jest to nic innego, jak mobilna wersja strony, jako ekran główny pojawia się kalendarz imprez - po to, abyście w każdej chwili mogli zobaczyć, co się dzieje w Łodzi.

#WoodsKreuje – gra miejska dla łodzian

Aplikacja_-_ekran_glownyJak co roku, wiosną, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi przypomina mieszkańcom miasta i turystom o tym, że las to dobre sąsiedztwo. Wystartowała kampania #WoodsKreuje, której głównym bohaterem jest… drewno. Z tej okazji powstała bezpłatna aplikacja mobilna, przy pomocy której można odbyć fascynującą wycieczkę po Łodzi, a w centrum miasta stanęło siedem oryginalnych drewnianych ławek.

Galeria Bryk 2017 (foto)

IMG_7810_kopiujW niedzielę, 11 czerwca na dachu Galerii Łódzkiej zorganizowano kolejną odsłonę Galerii Bryk. W trakcie imprezy odbył się m.in. pokazy koloryzacji aut oraz oklejania pojazdów folią.

Festiwal Hokus Pokus 2017 (foto)

IMG_7996_kopiujOd 9 do 11 czerwca na terenie ulicy Piotrkowskiej i w jej okolicy zorganizowano 2. Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Ulicznych i Magii Hokus Pokus.

Finał Wielkiego Sprzątania (foto)

z5W piątek 19 maja uczniowie z pięciu łódzkich szkół podstawowych wzięli udział w ekologicznym wydarzeniu „Wielkie Sprzątanie” i zebrali prawie 2 tony śmieci. Akcja została zorganizowana przez Centrum Handlowe Tulipan oraz Szkołę Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata pod patronatem Prezydent Miasta Łodzi.

Kolorowa Łódź

KOLORWA_LODZ_LOGOTo pomysł na to jak zmienić szarzyznę i szpetotę własnego otoczenia w małe dzieło sztuki w przestrzeni publicznej i to przy okazji dobrej zabawy , połączonej z konkursem z nagrodami dla uczestników.

Strona 1 z 128