środa, 24 maja 2017

Ostatnia aktualizacja:09:59:16 AM GMT

Lokalizacja: Miasto

Strefa Kultury Otwartej – dom kultury na Olechowie

skoKlubowe spotkania dla seniorów, balet dla dzieci, zajęcia teatralne, lekcje gry na gitarze i artystyczna świetlica, a także regularne pchle targi i warsztaty rękodzielnicze – to wszystko pomieści niewielki metrażem, ale wielki potrzebami mieszkańców,  od dawna wyczekiwany dom kultury na Olechowie przy ul. Jagiellonki 4.

II edycja Showroom Tour

Łódzkie showroomy to przestrzeń znana nie tylko łodzianom. Po raz drugi, 25 maja zapraszamy Łodzian na spacer i zakupy "zygzakiem" ulicą Piotrkowską. Poczuj polską modę na najpiękniejszej ulicy w Łodzi. Showroomy: Mezzano Showroom, AGATA WOJTKIEWICZ ATELIER, Magazyn Wysoki, Cat Cat Studio, 5080st. Peggy's Boutique, Marta Sidoruk, Nubee, Pietryna, „DS Jacek Olejniczak DOM Sztuki”.

X Towary w Łodzi

towaryW sobotę, 28 maja, w nietypowej scenerii, bo Dworca Łódź Fabryczna, odbędą się X targi polskiej mody i designu - Towary. Patronem medialnym jest Plaster Łódzki.

Łódzki Salon Motoryzacyjny (foto)

IMG_9019Po raz pierwszy od wielu lat w Łodzi zorganizowano targi motoryzacyjne. I Łódzki Salon Motoryzacyjny odbył się w dniach 19-21 maja na terenie Hali EXPO. Była to okazja, aby zapoznać się z najnowszymi ofertami rynku.

I Dzień Doktoranta

dziendoktorantaW poniedziałek, 22 maja w godz. 10:30-16 zapraszamy wszystkich studentów I i II stopnia oraz doktorantów na pierwszy w historii Uniwersytetu Łódzkiego Dzień Doktoranta. Odbędzie się on w budynku Wydziału Filologicznego (ul. Pomorska 171/173).

Noc Muzeów 2017 (foto)

IMG_8955Za nami kolejna Noc Muzeów, która odbyła się z 20 na 21 maja 2017 roku. Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997. Ze względu na sukces tej imprezy kolejne miasta zaczęły je powielać. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 r. w Muzeum Narodowym w Poznaniu.

Swingowy Spacer po Piotrkowskiej

swingowyDawna Łódź na równi z Krakowem stała kiedyś swingiem. Na kazdym rogu Piotrkowskiej mozna było usłyszeć muzykę a w jazzbandach grało wielu znamienitych Łodzian, nawet rektorzy łódzkich uczelni. W niedzielę, 21 maja powracamy do tradycji grania swinga na ulicy Piotrkowskiej.

Majówka w Ogrodzie Botanicznym

majowka2017W niedzielę, 21 maja w godz. 11-18 w Ogrodzie Botanicznym odbędzie się impreza majówkowa. Udział w niej można wziąć po zakupieniu biletu na teren ogrodu.

Łódzki Port Gier 35 - informacje

lodzkiportgierZapraszamy na trzydziestą piątą edycję Łódzkiego Portu Gier. Tradycyjnie odbędzie się on w sobotę i niedzielę - 20 i 21 maja. Jako, że ma wtedy miejsce także Noc Muzeów, w sobotę organizatorzy zapraszają od 10:00 aż do 1:00 w nocy. W niedzielę już tradycyjnie, od 10:00 do 21:00. Miejsce - jak zwykle w Łódzkim Domu Kultury przy ul. Traugutta 18.

Strona 1 z 356