środa, 25 kwietnia 2018

Ostatnia aktualizacja:04:43:08 PM GMT

Lokalizacja: Literatura Zapowiedzi literackie XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki NOWE INSPIRACJE

XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki NOWE INSPIRACJE

inspiracje_pla400W ramach Festiwalu Kultury Szkolnej odbędzie się kolejna edycja Nowych Inspiracji Organizatorem konkursu jest Bałucki Ośrodek Kultury w Łodzi.  Jego celem jest: inspirowanie do aktywności twórczej, prezentacja dorobku i promocja młodych twórców, rozwijanie umiejętności warsztatowych oraz wymiana doświadczeń.

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży. Przebiega w trzech grupach wiekowych: 9-12 lat, 13-15 lat, 16-18 lat. W konkursie są wyodrębnione dwie kategorie: dowolny utwór poetycki, haiku (przez haiku organizatorzy rozumieją: trójwersowy wiersz obrazowy, przynajmniej w przybliżeniu realizujący tradycyjny schemat wersyfikacyjny tzn. 5-7-5 sylab w wersie). W każdej kategorii uczestnik może złożyć maksymalnie jeden utwór, nigdzie dotąd niepublikowany o dowolnej tematyce podpisany imieniem i nazwiskiem. Utwory należy przesłać  (czcionka nr 12, typ: Times New Roman), na adres e-mailowy zubardzka @bok.lodz.pl ze słowami w temacie XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki Nowe Inspiracje do 27 kwietnia 2018 r.

Jury powołane przez organizatora dokona oceny nadesłanych prac oraz przyzna honorowe nagrody i wyróżnienia. Nagrodą i wyróżnieniem będzie zamieszczenie najciekawszych tekstów na stronie Bałuckiego Ośrodka Kultury. Werdykt jury jest niepodważalny.

Konkursowi towarzyszy: zamieszczenie nagrodzonych tekstów na stronie internetowej Bałuckiego Ośrodka Kultury, najpóźniej do dnia 19.czerwca 2018r., prezentacja multimedialna tekstów, omówienie jurorów, promocja nagrodzonych tekstów w poetyckich serwisach internetowych, mediach łódzkich. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnego publikowania nadesłanych utworów i prezentowania ich w dowolnej formie w celach promocyjnych.

Przystąpienie do udziału w konkursie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez organizatorów zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych. Wykładnia powyższego regulaminu należy do organizatorów. Informacje: Dorota Radziewicz - koordynator projektu, tel. 42 651 67 47, e-mail:zubardzka @bok.lodz.pl; www.bok.lodz.pl.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież