piątek, 25 maja 2018

Ostatnia aktualizacja:08:07:34 AM GMT

Lokalizacja: Literatura Wydarzenia X Konkurs Poetycki im. Zbigniewa Dominiaka (foto)

X Konkurs Poetycki im. Zbigniewa Dominiaka (foto)

IMG_8009W sobotę, 26 maja w Śródmiejskim Forum Kultury – Dom Literatury odbyła się impreza finałowa X edycji Konkursu Poetyckiego dla Młodych Twórców „Moje Świata Widzenie” im. Zbigniewa Dominiaka - organizowanego przez Bałucki Ośrodek Kultury, Śródmiejskie Forum Kultury – Dom Literatury, "Tygiel Kultury" i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi. 

Jury Konkursu, w składzie: Lucyna Skompska, Krystyna Stołecka, Andrzej Strąk i Konrad Tatarowski, przyznało jednogłośnie następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagrody
I  – nie przyznano
II ex aequo
– Karolina Kułakowska z Rachowic
– Kacper Płusa z Pabianic
III ex aequo
– Agata Ludwikowska z Warszawy
–  Rafał Krause z Gdyni
–  Grzegorz Smoliński z Ciechowa
Wyróżnienie za zestaw wierszy
– Marta Kaczmarek z Włocławka
Wyróżnienia za dwa wiersze, ex aequo
– Igor Jarek z Katowic
– Dominik Piotr Żyburtowicz z Koszalina
Wyróżnienia za jeden wiersz, ex aequo
– Anna Adamowicz z Lubina
– Karol Graczyk z Torunia

IMG_7950

Nagrodzone utwory zostały opublikowane w tomiku pokonkursowym, wydanym przez "Tygiel Kultury".  Podczas uroczystości finałowej rozstrzygnięty został również Turniej Wiersza pod Tytułem Partytura, dla którego inspirację stanowiła wystawa grafik Jerzego Zachary – Partytury. Jury Turnieju, w składzie Krystyna Namysłowska, Zdzisław Jaskuła, Zbigniew Nowak i Jerzy Zachara, nagrodziło za wiersz Partytura  – Justynę Fruzińską  oraz specjalnym wyróżnieniem za aktorską interpretację swojego wiersza Partytura  – Marcina Bałczewskiego.  Nagrodę publiczności w Turnieju otrzymała  – Daria Wiercińska.

Poza wręczeniem nagród i Turnieju Jednego Wiersza w sobotę zorganizowano pokaz filmu o Zbigniewie Dominiaku, a także koncert Klary Jędrzejewskiej.

Finał X edycji Konkursu im. Zbigniewa Dominiaka była drugą z cyklu imprez związanych z ogłoszonym przez redakcję "Tygla Kultury" Rokiem Zbigniewa Dominiaka w Łodzi. W 2012 mija 65 lat od urodzin i 10 lat od śmierci Patrona Konkursu, współtwórcy „Tygla Kultury”, poety Zbigniewa Dominiaka.

21 czerwca w Bibliotece Uniwersyteckiej odbędzie się wręczenie Nagrody im. Zbigniewa Dominiaka za Przekłady Poezji Polskiej na Języki Słowiańskie. Fundatorką Nagrody jest notariusz Małgorzata Badowska. Tegorocznym laureatem został Andrej Chadanowicz z Białorusi. Dzień wcześniej poeta i tłumacz wystąpi w ŚFK-DL.

Zobacz także:

- Finał XXI Konkursu Poetyckiego o Nagrodę im. K.K. Baczyńskiego (foto)

- 43. Turniej Jednego Wiersza O Puchar Wina (foto)

- V Festiwal Puls Literatury - foto i wideo relacje

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież