niedziela, 25 marca 2018

Ostatnia aktualizacja:08:06:52 PM GMT

Lokalizacja: Literatura Wydarzenia XX Finał Konkursu Poetyckiego o Nagrodę im. K.K. Baczyńskiego (foto+wideo)

XX Finał Konkursu Poetyckiego o Nagrodę im. K.K. Baczyńskiego (foto+wideo)

baczynski_147W sobotę, 5 marca w Śródmiejskim Forum Kultury zorganizowano jubileuszowy, dwudziesty Finał Konkursu Poetyckiego o Nagrodę im. K.K. Baczyńskiego.
   
Rozpoczęło się wspomnieniami. Stowarzyszenie im. K.K. Baczyńskiego powstało pod koniec 1990 roku. Rok później zorganizowano pierwszy konkurs o nagrodę patrona stowarzyszenia. Do końca 2010 roku wydano 100 pozycji książkowych, głownie poetyckich m. in. Romana Honeta, Tomasza Różyckiego, Wojciecha Bonowicza.

Po tej części rozpoczęły się dwa spotkania - z Romanem Honetem, który wspominał swoje początki i Przemysławem Owczarkiem, mówiącym m. in. o łódzkim środowisku literackim.

Tegoroczną edycję Konkursu Poetyckiego o Nagrodę im. K.K. Baczyńskiego zwyciężył Rafał Baron z Gdańska. Drugie miejsce zajął Janusz Radwański z Kolbuszowej. Trzecie miejsce ex aequo Agata Ludwikowska z Warszawy oraz Marcin Jurzysta z Torunia. Wyróżnienia otrzymali Paweł Podlipniak z Radomia i Bogdan Furtak z Zalesia Górnego. Nagroda specjalna Tetis powędrowała do Marcina Czeczko z Kaliska.

Na konkurs nadesłano sześćdziesiąt trzy zestawy. Jurory zgodnie orzekli, iż tegoroczny poziom był niezwykle wysoki, a większość z wierszy, także tych nie nagrodzonych, śmiało można by opublikować.

Po rozdaniu nagród zorganizowano Turniej Jednego Wiersza. Zwyciężyli w nim ex aequo Rafał Gawin i Wojciech Kądziela. Na zakończenie zagrał kameruński muzyk Jean Gargant.
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież