piątek, 25 maja 2018

Ostatnia aktualizacja:08:07:34 AM GMT

Lokalizacja: Literatura Wydarzenia Agnieszka Płoszaj w Poleskim Ośrodku Sztuki (foto)

Agnieszka Płoszaj w Poleskim Ośrodku Sztuki (foto)

IMG_8795ploszajW poniedziałek, 14 maja, w Poleskim Ośrodku Sztuki zorganizowano kolejne spotkanie w ramach II Festiwalu Kryminału. Tym razem bohaterką była łodzianka, Agnieszka Płoszaj. Dyskusja dotyczyła jej najnowszej książki pt. "Ogrodnik". Poprowadził ją Andrzej Rostocki.

Ogrodnik – po wyjściu cało z konfrontacji z Witoldem Dalesem i jego synem, Julii wydaje się, że wreszcie będzie mogła spać spokojnie. Szef mafijnego półświatka jest co prawda gotów zrezygnować z zemsty, ale… Julia nie ma wyjścia – będzie musiała z nim współpracować, żeby chronić swoich bliskich. Tymczasem partner Julii, Tomek, prowadzi śledztwo w sprawie zakatowanej na śmierć nastolatki. Dziwnym trafem znów wszystko kręci się wokół Julii i Mani, a zagadka ma swoje korzenie w gorącej Samarkandzie.

Festiwal kryminału potrwa do 17 maja. Czekają na nas spotkania autorskie - 15 maja z Mariuszem Czubajem i 17 maja z Cezarym Łazarewiczem, kiermasz powieści i komiksów kryminalnych - 15 maja, projekcja filmu "Sprawa Gorgonowej" - 17 maja oraz gra towarzyska "Kolacja z arszenikiem" - 17 maja. Dodatkowo festiwalowi towarzyszy wystawa ilustracji autorstwa Joanny Kmieć.

Zobacz także:

- Inauguracja II Festiwalu Kryminału w Łodzi (foto)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież