piątek, 23 marca 2018

Ostatnia aktualizacja:10:36:22 AM GMT

Lokalizacja: Literatura Wydarzenia Urodziny Tuwima 2017 (foto)

Urodziny Tuwima 2017 (foto)

IMG_2604W środę, 13 września, cała Łódź świętowała 123. urodziny najważniejszego poety naszego miasta, Juliana Tuwima. Dom Literatury w Łodzi i Łódzkie Centrum Wydarzeń zaprosili na cały dzień wydarzeń. Wcześniej jednak, już od rana, pod ławeczką Tuwima pojawiały się inne grupy m.in. z Bałuckiego Ośrodku Kultury.

Między innymi o godz. 10 rozpoczęła się gra miejska „Julian Tuwim Kwiaty polskie – Ptaki polskie”, w południe, w ramach akcji „Kwiaty łódzkie dla Tuwima”, złożono kwiaty pod pomnikiem poety. Jako dzban ponownie wykorzystano rzeźbę autorstwa Przemysława Czaplińskiego. W tym samym czasie w Parku Sienkiewicza prezentowano spektakl „Para buch, Frazy w Ruch”. O godz. 13 w Pasażu Schillera odbył się koncert „Budyń Julka Tuwima” i był to koniec rannego bloku imprez.

Urodziny Tuwima 2017

O godz. 18 w Domu Literatury rozpoczął się wieczór z Tuwimem. Najpierw performatywne czytanie „Kwiatów polskich” przez Fundację Retrospekcja., potem nowe odczytanie "Kwiatów polskich" - panel dyskusyjny z udziałem prof. Krystyny Ratajskiej, dr Karoliny Kołodziej i Marcela Szytenchelma. Przed 20 rozpoczął się koncert zespołu Agnellus, a po nim panel dyskusyjny Fundacji Retrospekcja „Polsko-żydowska tożsamość Tuwima z udziałem Miriam Szychowska, Dawida Gurfinkiela i dr Moniki Kaźmierczak. Na zakończenie ponownie wystąpił Agnellus.

Zobacz także:

- Urodziny Tuwima 2016 (foto)

- Urodziny Tuwima 2015 (foto)

- Urodziny Tuwima 2014 (foto)

- Urodziny Tuwima 2013 (foto+wideo)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież