niedziela, 25 marca 2018

Ostatnia aktualizacja:08:06:52 PM GMT

Lokalizacja: Literatura Wydarzenia Marcin Zegadło w Łodzi (foto+wideo)

Marcin Zegadło w Łodzi (foto+wideo)

marcinzegadloW piątek, 14 maja, w Łódzkim Domu Kultury zorganizowano spotkanie z Marcinem Zegadło. Poeta promował swój najnowszy tomik "Światło powrotne", wydane przez łódzką Kwadraturę.
 
"Światło powrotne" składa się z trzech części - imienia ojca, rodowodów raz księgi imion. Tomik to dzieło czterech ostatnich lat autora. Treść w dużej mierze związana jest z dedykacją "Mojemu Ojcu, a także dla mojego Syna". Wiersze zawarte w najnowszej książce Zegadły to podróż od żegnania ojca, poprzez kontakty partnerskie, aż do posiadania syna. Duża część tekstów może wydawać się hermetyczna i katastroficzna, jednak nie brak w "Świetle powrotnym" także utworów bardziej frywolnych.

Podczas spotkania w Łodzi, w mieście w którym Marcin Zegadło spędził siedem lat swojego życia, autor odpowiadał na pytania publiczności (złożonej w dużej części z łódzkich poetów), a na zakończenie podpisywał tomik wydany w naszym mieście.

Marcin Zegadło - ur. w 1977 roku, poeta, autor trzech zbiorów wierszy: „Monotonne rewolucje” (Stowarzyszenie Literackie im. K.K. Baczyńskiego, Łódź 2003), „nawyki ciał  śpiących” (Zielona Sowa, Biblioteka Studium, Kraków 2006) oraz „Światło powrotne" (Kwadratura, Łódź 2010). Publikował m.in. w  „Studium”, „Kresach”, „Czasie Kultury”, „Pograniczach”, „Pro Arte”, „Portrecie”, „Piśmie Literackim „Red”, „Tyglu Kultury”. Mieszka w Częstochowie.
 

Zobacz także:

- Piotr Paziński w Łodzi (foto+wideo)

- Maja Lidia Kossakowska w Manufakturze (foto+wideo)

- Tadeusz Dąbrowski w Łodzi (foto+wideo)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież