Piątek, 25 maja 2018

Ostatnia aktualizacja:08:07:34 AM GMT

Lokalizacja: Kalendarz imprez Szczegóły - Manufaktura - 22-24 marca

EMAIL Drukuj

Kalendarz imprez

Zdarzenie 

Tytuł:
Manufaktura - 22-24 marca
Kiedy:
22.03.2013 - 24.03.2013 
Gdzie:
Manufaktura - Łódź
Kategoria:
Impreza

Opis

Dzień Wody w Manufakturze

 

Brać prysznic zamiast kąpieli, nie płukać zębów pod bieżącą wodą, dokręcać kran, z którego kapie woda. Tak każdy może uczcić obchodzony w najbliższy piątek Światowy Dzień Wody. Natomiast w sobotę (23.03) w jego obchody włączy się Manufaktura. W artystycznych wariacjach na temat wody wystąpią: podwodna akrobatka Ania Filipowska, artyści Teatru V6 i jazzowy Big Band.

Woda nie jest źródłem niewyczerpalnym. Jej międzynarodowe święto i wodna impreza w Manufakturze pomogą zwrócić na to uwagę. Świętowanie Dnia Wody odbędzie się w rotundzie i potrwa od otwarcia galerii handlowej do 22:00.

Oficjalne otwarcie imprezy odbędzie się o 12:00. Poprzedzi je pierwszy występ Teatru V6 - twórców różnych dziedzin sztuki, którzy w bajkowych kostiumach i przy użyciu nowoczesnych efektów scenicznych przedstawią barwną wizję podwodnego świata. Piętnastu akrobatów i tancerzy wystąpi w kostiumach ryb i stworzeń morskich. Po południu zaprezentują się ponownie w dwóch taneczno-akrobatycznych spektaklach. Pierwsze przedstawienie będzie inspirowane motywami wodnymi, a drugie – ogniem. Artyści przez cały dzień będą obecni w rotundzie jako animatorzy, a w powietrzu pływać będą dwie akrobatki-syreny.

W rotundzie pojawi się też Ania Filipowska, Mistrzyni Polski Fitness 2011 i finalistka V edycji programu „Mam Talent”. Wykona skomplikowane akrobacje w akwarium napełnionym wodą. Jej umiejętności będzie można podziwiać trzykrotnie - chwilę po oficjalnym otwarciu godz. 12:00, o 16:30 i 19:30. W ramach scenografii do jej występu przygotowana zostanie kurtyna wodna. Przed publicznością zaprezentuje się również akrobatka Monika Żebiałowicz, która pokaże ewolucje z kółkiem.

Dla uczestników Dnia Wody zagra Big Band Jazzowy z Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi. Utwory przygotowane przez 15 muzyków będą nawiązywały do wodnych skojarzeń. Big band zagra dwa półgodzinne koncerty.

Będzie również dyskusja o wodzie z udziałem specjalistów ze spółek organizujących wydarzenie: Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, Grupowej Oczyszczalni Ścieków i Dalkii Łódź. Dzięki ZWiK Światowy Dzień Wody w Łodzi obchodzimy już po raz czwarty, spółka jest inicjatorem tych obchodów. Podczas rozmowy będzie można dowiedzieć się jakiej jakości jest łódzka "mineralna z kranu" i czy wiele różni się od wody sprzedawanej w butelkach.

Na wszystkich, którzy w sobotę odwiedzą galerię handlową Manufaktury będą czekały również konkursy z nagrodami. Dzieci będą mogły zgłosić się do konkursu plastycznego. Farbami akwarelowymi i kredkami pastelowymi przygotują prace, poświęcone tematyce związanej z wodą. Jury oceni i wybierze najlepsze z nich. Dorośli sprawdzą ile wiedzą o wodzie z kranu, odpowiadając na pytania o łódzką kranówkę. Konferansjer zaprosi też wszystkich na degustację wody.

Obchody Światowego Dnia Wody mają zwrócić uwagę na bardzo małe (około 3%) zasoby wody słodkiej na świecie. Dzień Wody 21 lat temu ustanowiło Zgromadzenie Ogólne ONZ. Co roku obchodzony jest pod innym hasłem. W 2013 myśl przewodnia to Międzynarodowy Rok Współpracy w Dziedzinie Wody.

 

Mniej blasku w Godzinę dla Ziemi

 

Dokładnie o godz. 20:30, w sobotę, 23 marca zgaśnie iluminacja budynków w rynku, napisy i oświetlenie bramy głównej. Manufaktura podobnie jak miliony osób i instytucji na całym świecie przyłącza się do „Godziny dla Ziemi” - akcji zainicjowanej przez organizację ekologiczną WWF.

W sobotę, po raz kolejny obrońcy przyrody „Godziną dla Ziemi” przekonywać będą wszystkich do ekologicznego myślenia i oszczędzania energii. Do akcji przyłączyć się może każdy – wystarczy, że na godzinę wyłączy światło. Tradycyjnie „Godzinie dla Ziemi” WWF będzie towarzyszyć gaszenie oświetlenia zewnętrznego charakterystycznych budynków na całym świecie. W symbolicznym geście w mroku pogrążą się London Eye, Wieża Eiffla, Brama Brandenburska, Obelisco w Buenos Aires czy też Harbour Bridge i Opera House w Sydney. W tym roku w ramach akcji „zgasną” obiekty w ponad pięćdziesięciu polskich miastach, a wśród nich Stadion Narodowy i Muzeum Narodowe w Warszawie, Sukiennice czy Kopiec Kościuszki w Krakowie. Przygaśnie też Manufaktura. Iluminacja budynków zostanie wyłączona całkowicie, zgasną charakterystyczne napisy „Manufaktura” i oświetlenie bramy głównej.

„Godzina dla Ziemi” WWF jest obecnie największą globalną akcją na rzecz ochrony środowiska. Po raz pierwszy odbyła się w 2007 roku, w Sydney. Od tego czasu rozrosła się do rozmiarów wielkiej manifestacji, w której udział może wziąć każdy.

 

 

Zostaw swój 1 procent w Łodzi

Występy hip–hopowe, rehabilitacyjna szermierka, irlandzkie tańce, aikido, jazz – to zaledwie kilka z wielu propozycji, które przygotowały łódzkie organizacje pożytku publicznego (OPP) w ramach finału corocznej kampanii „Procent dla Łodzi”. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę, w rotundzie galerii handlowej Manufaktury. Kulminacyjny jej moment to losowanie przez znanych łodzian tej OPP, której przekażą swój jeden procent.

Niedzielny finał jest doskonałą okazją, aby poznać działające prężnie w Łodzi organizacje pożytku publicznego i na tej podstawie zdecydować, której z nich przekazać swój jeden procent podatku dochodowego za 2012 rok. Organizatorzy i pomysłodawcy akcji z Fundacji Jaś i Małgosia chcą w ten sposób namówić łodzian, aby pieniądze z podatku przekazali lokalnym, łódzkim OPP. W niedzielnym finale w Manufakturze weźmie udział 26 takich organizacji, ale do całej kampanii zgłosiło się drugie tyle, bo ponad 60. Wszystkie na co dzień udzielają pomocy m.in. dzieciom autystycznym, bezdomnym, niepełnosprawnym, prowadzą hospicja etc. Wszystkie można poznać odwiedzając specjalną stronę: www.procentdlalodzi.pl.

Finał kampanii jest przy okazji świętem dla tych organizacji, znakomitą okazją, aby pokazać czym na co dzień się zajmują. Przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń będą czekać zatem na gości Manufaktury przy stoiskach w rotundzie, ale przygotowano również sporo atrakcyjnych występów, które będą trwać cały dzień. Fundacja „Dom w Łodzi” będzie budować dom z tekturowych klocków, seniorki z Międzynarodowej Fundacji Kobiet zaśpiewają m.in. „Hymn seniorów”, zaplanowano występ Małego Big–Bandu, złożonego z podopiecznych Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Chorych z Zespołem Downa oraz krótkie recitale zespołów Oddźwięk, Go Pomost, grupy podopiecznych Fundacji Gajusz, grupy teatralnej „Kameleon”. Po południu w rotundzie odbędą się m.in. pokaz aikido, występ zespołu tańca irlandzkiego czy tańca hip – hop.

Impreza oficjalnie rozpocznie się o godz. 10:00. Pierwsze występy zaplanowano na godz. 11:00. Około godz. 13:00 odbędzie się część oficjalna – losowanie przez zaproszonych gości OPP, której przekażą jeden procent swojego podatku. Występy można oglądać do godz. 20:30.

 

 

Cztery metry palmy i świąteczne warsztaty

 

Ogromna palma wielkanocna przy wielkiej pisance, konkurs na najpiękniejszą palemkę i degustacja świątecznych przysmaków. Najbliższy piątek (22.03) na Jarmarku Wielkanocnym w Manufakturze będzie bardzo kolorowy dzięki paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu Pajęczańskiego. Z kolei w sobotę na warsztaty wielkanocne zaprasza Muzeum Fabryki.

Na Jarmarku Wielkanocnym w Manufakturze można znaleźć wszystko, co przyda się do przygotowania prawdziwie polskich świąt wielkanocnych. Obok mazurków, baranków, stroików i koszyczków do święconki na tydzień przed świętami niezbędna jest palemka. W najbliższy piątek (22.03) w centralnym punkcie jarmarku, czyli przy wielkiej pisance, wiele będzie się działo. Pojawi się mierząca 4 metry wysokości i mająca ponad pół metra w obwodzie palma wielkanocna. Przygotują ją panie z Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu Pajęczańskiego, które poprowadzą też warsztaty palmowe dla 250 uczniów klas I-III ze szkół podstawowych z Łodzi. Warsztaty rozpoczną się o 10:00 i potrwają cztery godziny. Uczniowie zasiądą przy stołach ustawionych wokół wielkiej pisanki, każda klasa przy innym. Gospodynie prowadzące zajęcia, przez pierwsze 30 minut wprowadzą wszystkich w tajniki sztuki ludowej, a potem pomogą wykonać kolorowe palmy wielkanocne. Gotowe dzieła wezmą udział w sobotnim konkursie na najpiękniejsze z nich. Od 10:00 do 16:00 wszyscy odwiedzający Jarmark Wielkanocny będą mogli głosować na ich zdaniem najładniejszą palemkę. Wystarczy wpisać na kartce numer palmy i wrzucić ją do jednej z urn, które będą ustawione przy stołach z dziełami konkursowymi. Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi chwilę po 16:00, po podliczeniu głosów.

Warsztaty palmowe to nie koniec piątkowych atrakcji. Od otwarcia jarmarku wszyscy, którzy chcieliby na wielkanocny stół dodać kolorową, własnoręcznie pomalowaną farbami pisankę albo udekorować koszyczek ze święconką na ludowo, będą mogli zgłosić się na warsztaty tworzenia ozdób wielkanocnych. Przy trzech stołach wielkanocnych odbędzie się też prezentacja i degustacja dań. Do spróbowania będą: zupa chrzanowa, żurek z jajkiem, pasztet, wędliny, ciasta wielkanocne. Po południu odwiedzających jarmark zabawi kapela ludowa, która czterokrotnie pojawi się przy pisance (o 14:00, 15:30, 16:30 i 17:30).

Palmowy piątek na jarmarku potrwa do 18:00. Jeżeli pogoda tego dnia nie dopisze, uczestnicy warsztatów i degustatorzy będą mogli schronić się pod namiotem.

Przygotowania do świąt rozpoczęły się też w Muzeum Fabryki, gdzie podczas najbliższych sobotnich eko-warsztatów (23.03) dzieci wykonają wielkanocne ozdoby i dekoracje wiosenne. Do stworzenia większości z nich wykorzystają wydmuszki, a własnoręcznie zrobione wielkanocne zajączki i kurczaki z pewnością będą dobrym akcentem dekoracyjnym na wielkanocny stół. Maluchy będą dekorować wydmuszki owijając je włóczką, ozdabiając je techniką decoupage’u, czy quillingu. Ta ostatnia pozwoli stworzyć pisanki przy pomocy przyklejonych do jajek cienkich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny. Młodzi eko twórcy z jajek zrobią też kwiaty, biedronki, pszczoły, a nawet ul. Po powrocie do domu będą mogli wiosennie ozdobić okna króliczkami z filcu.

Warsztaty rozpoczną się o 11:00 i potrwają dwie godziny. W zabawie mogą wziąć udział wszystkie dzieci. Organizatorzy proszą jednak, aby maluchy, które nie ukończyły jeszcze 6 lat przyszły z rodzicami. Zapisy przyjmuje prowadząca zajęcia (535 092 086). Można zgłaszać się też do Muzeum (42 664 92 93). Koszt uczestnictwa w warsztatach dla jednej osoby to 20 zł. W cenę wliczone są materiały.

 

 

Ostatni weekend z Zoo Safari

 

Coś dla przyszłych zoologów - fakty i ciekawostki z życia podopiecznych Zoo Safari. W najbliższą sobotę i niedzielę najmłodsi bywalcy Manufaktury po raz ostatni spotkają się z opiekunami zwierząt z zoo w Borysewie, by poprzez gry i zabawy lepiej poznać codzienność tygrysów, lemurów, fok i białych lwów.

Od blisko miesiąca spotykają się z dziećmi w Manufakturze i przedstawiają im mieszkańców pięciu kontynentów. Na trzecim, które będzie zarazem ostatnim, mini safari w Manufakturze pracownicy zoo w Borysewie wyświetlą film o życiu zwierząt z ich "sawanny", opowiedzą o ich zwyczajach i upodobaniach, jak polują, jak opiekują się swoimi małymi, czy żyją w stadzie i gdzie występują w środowisku naturalnym. Pokażą też eksponaty: poroże jelenia, rogi oryksa, jaja emu - strusia afrykańskiego, pióra papugi ary, czy zabawki zrobione z wielbłądziej wełny.

Wszystkich mieszkańców „afrykańskiego” zoo dzieci lepiej poznają podczas zajęć plastycznych - będą kolorować postaci zwierząt i malować swoje twarze.

Mali fani dzikiej przyrody, jak zawsze, będą mogli robić sobie afrykańskie zdjęcia na pamiątkę i dostać kolorowe balony od tygrysa, zebry i żyrafy. Na rynku będzie na nich czekać również przejażdżka żółto-zieloną zookolejką.

Stoisko Zoo Safari stanie na parterze przy sklepie Van Graaf (na lewo od głównego wejścia do galerii handlowej). Można je odwiedzić w sobotę i niedzielę (23-24.03) w godzinach otwarcia galerii handlowej.

 

Flagowy Concept Store ATLANTIC w Manufakturze już otwarty

 

Nowoczesny monochromatyczny design, multimedialna witryna, gra świateł i nowoczesne trendy - Atlantic otworzył wczoraj w Manufakturze swój pierwszy, flagowy Concept Store. Wielkie otwarcie to również trzydziestoprocentowe rabaty obowiązujące do niedzieli.

CONCEPT Store Atlantic to ekskluzywny salon, z pełnym asortymentem bielizny Atlantic. Jest flagowym salonem tej marki, wyróżniającym się nowoczesnym designer. We wnętrzach dominuje biel, będąca doskonałym tłem do ekspozycji bielizny. Monochromatyczny design sprawia, że to produkt staje się najważniejszy i przyciąga uwagę klientów. Ściany salonu zdobią wybielane, stapiające się z sufitem lustra, które tworzą wrażenie lekkości, a zarazem nadają salonowi bardzo modowy charakter. Ważnym elementem dekoracji jest multimedialna witryna, umożliwiająca lepszą prezentację kolekcji, za pomocą nowoczesnego nośnika. Uwagę klientów przykuwa też ozdobny sufit, który został wykonany z wiszących pasków materiału, zamontowanych przy zachowaniu odpowiedniej gęstości. Dzięki tej dekoracji i grze świateł, sufit wygląda wyjątkowo lekko.

Wnętrze salonu zostało zaprojektowane tak, aby było funkcjonalne, a klienci mogli poruszać się po sklepie intuicyjnie. W salonie zostały wyodrębnione dwie strefy – damska i męska. Każda z nich jest widoczna z zewnątrz, tak aby zarówno damska jak i męska kolekcja były odpowiednio wyeksponowane. Najnowsze trendy i innowacyjne produkty z kolekcji sezonowych otrzymały specjalną oprawę w postaci ekspozycji na meblach w centrum salonu.

Z okazji otwarcia salonu przygotowano 30% rabatu na cały asortyment. Z oferty skorzystać można do niedzieli.

Wyjątkowy, nowy Concept Store Atlantic to 65. salon marki Atlantic w Polsce. W 2013 roku firma planuje otworzyć 35 salonów w Polsce i za granicą.

Miejsce

Miejsce:
Manufaktura   -   Strona www
Ulica:
Drewnowska 58
Miasto:
Łódź