środa, 17 stycznia 2018

Ostatnia aktualizacja:12:15:12 PM GMT

Lokalizacja: Film Zapowiedzi wydarzeń The Best of Craft 2017 - Sztuka to Rzemiosło / Art Is A Craft

The Best of Craft 2017 - Sztuka to Rzemiosło / Art Is A Craft

craft19 grudnia o godz. 20:00 w Kinie Bodo rozpocznie się The Best of Craft 2017 - Sztuka to Rzemiosło / Art Is A Craft. Wstęp co łaska.

Międzynarodowy Festiwal Animacji CRAFT (CRAFT International Animation Festival), którego pierwsza edycja odbyła się w tym roku w Yogyakarcie (Jawa Zachodnia, Indonezja), jest wspólną inicjatywą Animation Across Borders (główny organizator O!PLA) oraz Animasi Club (Yogyakarta). Festiwal jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem w Azji. Jego podstawą są dwa konkursy: MIĘDZYNARODOWY KONKURS TRADYCYJNYCH TECHNIK ANIMACYJNYCH, KONKURS FILMÓW ANIMOWANYCH Z AZJI POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ. Konkursom towarzyszą wykłady, warsztaty oraz projekcje towarzyszące.

Podczas seansu zobaczymy laureatów pierwszej edycji festiwalu, których wybrało 4-osobowe Jury: HASSAN MUTHALIB (MALEZJA), MASHA TERESCHENKO (ROSJA), ALFI ZACHKYELLE (INDONEZJA), TESSA MOULT-MILEWSKA (POLSKA). Swoje nagrody przyznała także publiczność (dwa ostatnie filmy w programie).

W PROGRAMIE:
● FIGURY NIEMOŻLIWE I INNE HISTORIE II / Impossible Figures and Other Stories II | 2016 | Polska/Poland | 15:00 | Rysunek Klasyczny/Traditional Drawing Animation | REŻ./DIR.: Marta Pajek | PROD.: ANIMOON
● MOJE ŻYCIE, KTÓREGO NIE CHCĘ / My Life I Don’t Want | 2016 | Birma/Myanmar | 12:00 | Rysunek Cyfrowy/Digital Drawing | REŻ./DIR.: Nyan Kyal Say
● Z TEGO SAMEGO WĄTKU / From the same thread | 2017 | Hiszpania/Spain | 03:10 | Animacja Lalkowa/Puppet Animation | REŻ./DIR.: Phaedra Derizioti, Antonia Pina, Rucha Dhayarkar & Lorene Friesenbichler | PROD.: Design College of Barcelona
● SMUTNE DZIECKO / The Blue Baby | 2017 | Tajlandia/Thailand | 15:05 | Rysunek cyfrowy/Digital Drawing | REŻ./DIR.: Pasut Thanawuthwasin | PROD.: Rangsit University (Faculty Digital Art)
● DZIWNY PRZYPADEK / Strange Case | 2017 | Polska/Poland | 13:30 | Malarstwo na papierze/Painting on paper | REŻ./DIR. Zbigniew Czapla | PROD.: Warsztat Filmowy
● JEDEN I PÓŁ / One and a Half | 2017 | Indonezja/Indonesia | 06:09 | Cyfrowe malarstwo/Digital Painting | REŻ./DIR.: Raffael Arkapraba Gumelar, Robert Sunny, Michaela Clarissa Levi | PROD.: Universitas Multimedia Nusantara
● NAJLEPSZY KLIENT / The Best Customer | 2017 | Rumunia/Romania | 12:13 | Animacja lalkowa/Puppet Animation | REŻ./DIR.: Serghei Chiviriga | PROD.: SC De Film Production SRL
● TRZECI SKRYPT /The Third Script | 2017 | Singapur/Singapore | 05:45 | Malarstwo i rysunek na papierze/Painting and drawing on paper | REŻ./DIR.: Mohammad Javad Khajavi| PROD.: Nanyang Technological University, School of Art, Design and Media
● PTASIE WAPNO / Birdlime | 2017 | Kanada/Canada | 10:52 | animacja lalkowa/Puppet Animation | REŻ./DIR.: Evan DeRushie
● DARMUJI 86 | 2017 | Indonezja/Indonesia | 02:29 | Rysunek cyfrowy/Digital Drawing | REŻ./DIR.: Ahmad Hafidz Azro’l | PROD.: ALLIE STUDIO

CZAS: 97'

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież