piątek, 25 maja 2018

Ostatnia aktualizacja:08:07:34 AM GMT

Lokalizacja: Film Recenzje filmów Epoka lodowcowa 4 - recenzja

Epoka lodowcowa 4 - recenzja

epoka4Wydawać by się mogło, że po raz czwarty nie można nakręcić ciekawej opowieści. Takie jest niepisane prawo wszelkich filmowych kontynuacji. A jednak Epoce lodowcowej w dużej mierze ten zamiar powiódł się. Dostaliśmy produkt zgrabnie wykonany i nawet dość zabawny.

Maniek, Sid i Diego - znamy ich bardzo dobrze. Debiutowali na dużym ekranie w 2002 roku. Walczyli o przetrwanie swojej ery, zakochiwali się, nawet spotkali dinozaury. A co teraz? Tym razem czeka ich iście piracka opowieść.

Nasi bohaterowie starzeją się, jednak z gracją. Maniek ma problemy z dojrzewającą córką, Sid spotyka swoją szaloną babkę, a Diego? Cóż, Diego do tej pory nie znalazł "tej jedynej". Nasi bohaterowie zostaną odłączeni od reszty mieszkańców w chwili, kiedy kontynenty gwałtownie poruszą się. I tak rozpoczyna się opowieść. Z jednej strony Maniek i reszta będą próbowali powrócić do rodziny, z drugiej ukochana mamuta będzie próbowała uratować resztę mieszkańców przed nadchodzącą katastrofą.

To jednak nie wszystko - na horyzoncie pojawi się jeszcze wredna małpa i jego kompania piratów. Może to nieco zbyt szalone (piraci w epoce lodowcowej - kto to wymyślił?), jednak na tyle strawne, że cała opowieść nabiera rozpędu. Mamy tu dużo akcji, scen walki, no i sporą dawkę humoru (wiewiór jak zwykle rządzki). Dodatkowy plus za postać babki Sida, szalonej dziwaczki, której zachowanie wzbudza wśród widzów gromki śmiech.

Dzięki tym unowocześnieniom i odświeżeniom tematu Epoce lodowcowej 4 udało się to, co jest prawie niemożliwe. Mimo dogrzewanych tematów nadal jest to bajka, którą można polecić całej rodzinie. Głównie z powodu wciąż interesujących bohaterów, a także sporej dawki humoru i wielu niezłych scen akcji. Jeśli zastanawiacie się czy warto się wybrać – tak, nie macie co się bać, że będzie nudno.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież