czwartek, 17 maja 2012

Ostatnia aktualizacja:01:38:00 AM GMT



juwe2012pp

Lokalizacja: Film Aktualności filmowe „Weekend” – reżyserski debiut Pazury (foto)

„Weekend” – reżyserski debiut Pazury (foto)

weekendNa początku maja rozpoczęły się w Łodzi zdjęcia do filmu Cezarego Pazury „Weekend”. W związku z rychłym zakończeniem pracy ekipy, pozostało już tylko 10 dni zdjęciowych,  10 czerwca w łódzkim hotelu Ibis zorganizowano konferencję prasową dotyczącą debiutu reżyserskiego tego aktora.
 
Oprócz już wspomnianego reżysera i producenta filmu Cezarego Pazury, na konferencji byli obecni scenarzysta - Lesław Kaźmierczak i autor muzyki - Filip Siejka. Nie zabrakło też występujących w produkcji aktorów: Małgorzaty Sochy, Pawła Małaszyńskiego, Michała Lewandowskiego, Anny Karczmarczyk, Andrzeja Andrzejewskiego i Piotra Miazgi.

Konferencję, trwającą zaledwie pół godziny, poprowadziła żona reżysera – Edyta Pazura, która dość przeciętnie wypadła w powierzonej roli. Nawet mimo jej niekwestionowanego wdzięku, trudno wybaczyć drobne błędy językowe i mało ambitne pytania, które zadawała.

Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania krótkiego ‘making of’ z dotychczasowej pracy ekipy. Mini-trailer tak spodobał się dziennikarzom, że poprosili o jego powtórne zaprezentowanie. „Weekend” to reżyserski debiut Cezarego Pazury. Jak czuje się w nowej roli?
 
- Obserwowałem innych reżyserów i ich naśladuję. To ciekawe doświadczenie – przyznaje aktor. Na pytanie dlaczego wybrał akurat ten scenariusz śmieje się, że to jedyny przy którym nie zasnął. Aktor chwali sobie również współpracę z Łodzią. - Pisałem do kilku miejsc w Polsce, ale tylko Łódź Commission mi odpowiedziała. Byłem w szoku, że wszystko jest tutaj takie profesjonalne! Łódź jest miastem filmowym, pozwala mi się zrealizować. Studiowałem tu i chcę pokazać Łódź taką, jaką pamiętam z tamtych czasów. - Pazura zdradził też, że zagra w swoim filmie krótki epizod.

Małgorzata Socha, odtwórczyni roli Mai – kilerki o wielu twarzach przyznaje, że praca z Pazurą to czysta przyjemność: - Bardzo sobie cenię współpracę z reżyserami, którzy mieli wcześniej doświadczenie aktorskie.
Zaś Paweł Małaszyński, który gra Maxa, tak wspomina rozpoczęcie współpracy z Pazurą: - Scenariusz dostałem od Czarka 4 lata temu i od razu mi się spodobał. To taka specyficzna konwencja kina akcji, w której ja się odnajduję.

Budżet filmu to ok. 6,5 mln złotych, co jak podkreśla reżyser nie jest kwotą wygórowaną, ze względu na dużą liczbę scen kaskaderskich. Premiera - na początku stycznia przyszłego roku, oczywiście w Łodzi.
 
 
Zobacz także:

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież