Niedziela, 25 marca 2018

Ostatnia aktualizacja:08:06:52 PM GMT

Lokalizacja: Wydarzenia Szczegóły - Manufaktura - 11-13 sierpnia

EMAIL Drukuj

Wydarzenia

Zdarzenie 

Tytuł:
Manufaktura - 11-13 sierpnia
Kiedy:
11.08.2017 - 13.08.2017 
Gdzie:
Manufaktura - Łódź
Kategoria:
Impreza

Opis

Jazzowe oblicze Sashy Strunin na Manu Summer Jazz Sundays

Po wspaniale przyjętym przez publiczność koncercie Krzesimira Dębskiego i Krzysztofa Ścierańskiego, czas na kolejną ucztę muzyczną podczas festiwalu Manu Summer Jazz Sundays. W najbliższą niedzielę (13.08) na scenie zaprezentuje się Sasha Strunin.
Sashę Strunin – tę zdolną, młodą wokalistkę niektórzy mogą kojarzyć z początków kariery w klimatach pop i Dance. Ci najbardziej zdziwią się, gdy usłyszą jej aktualny repertuar -  od kilku lat rozwija się w swingu. Tegoroczna edycja Manu Summer Jazz Sundays przebiega w myśl spotkań Mistrzów i Uczniów. Sashę, pracującą w tym kierunku wspiera wybitny amerykański trębacz Gary Guthman, który jako Mistrz wystąpi na finał Manu Summer Jazz Sundays, czyli 27 sierpnia.
Łódzcy melomani usłyszą utwory z jej płyty „Woman in black”, a także covery znanych standardów. – Jeśli ktoś lubi klimaty np. Michaela Buble, to na pewno będzie zachwycony – przekonuje Tomasz Gołębiewski, dyrektor artystyczny Manu Summer Jazz Sundays.
Z kolei za tydzień – 20 sierpnia zagra Mateusz Smoczyński - jeden z najlepszych skrzypków jazzowych młodego pokolenia.
Manu Summer Jazz Sundays to festiwal, który na stałe wpisał się w kalendarz letnich imprez kulturalnych w Łodzi. Od siedmiu lat, w każdą sierpniową niedzielę, można na rynku Manufaktury można podziwiać najlepszych polskich muzyków jazzowych. Dotychczas na scenie Manu Summer Jazz Sundays występowali m.in. Marek Napiórkowski, Wojciech Karolak, Maciej Sikała, Piotr Baron, Paweł Serafiński, Dorota Miśkiewicz, Michael Patches Stewart. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Tomasz Gołębiewski – muzyk, producent, organizator prestiżowych wydarzeń muzycznych. 

Tegoroczny harmonogram:
13.08.2017                          Sasha Strunin Band
20.08.2017                          Mateusz Smoczyński Quintet
27.08.2017                          Gary Guthman Quartet


Katarzyna Pakosińska gościem Empiku w Manufakturze

We wtorek (8.08) o godz. 18 gościem Empiku będzie ulubienica polskiego kabaretu – Katarzyna Pakosińska. Tym razem opowie o swojej drugiej, obok sceny, pasji, czyli miłości do Gruzji. Będzie to spotkanie promujące jej najnowszą książkę o tym fascynującym kraju.
Jak tańczy się kartuli?, Czy każdy musi się ubrudzić, jedząc chinkali? Oraz dlaczego Gruzini nie lubią kolacji przy świecach? Na te wszystkie pytania odpowiada w swojej najnowszej książce pt. „Samaradiso. Arabeski na temat Gruzji w dialogu z alter ego spisane” (wyd. Pascal) Katarzyna Pakosińska. Autorka, znana także ze sceny kabaretowej, napisała ją z miłości do Gruzji (obecny narzeczony Katarzyny Pakosińskiej pochodzi z Gruzji). „Samaradiso” to opowieść osobista, wzruszająca, ale także dowcipna, czego nie mogło zabraknąć w przypadku autorki, której estradowym znakiem rozpoznawczym jest donośny śmiech. Książka jest zilustrowana zdjęciami z prywatnego albumu autorki oraz fotografiami George’a Darchiashvilego (National Geographi, Tbilisi).

Mocne brzmienia, motocykle i pyszne jedzenie

W sobotę (12.08) nowa restauracja na rynku Manufaktury – Whiskey In The Jar zaprasza na pierwszą imprezę „Dark Custom”.
Działa już restauracja Whiskey In The Jar w Manufakturze – w wolnostojącym budynku od strony ulicy Zachodniej zapanowały klimaty rocko-motocyklowe. Te będzie można poczuć także w najbliższą sobotę podczas wydarzenia „Dark Custom”. Restauracja pokaże swoje mocne strony: menu oparte na najwyższej jakości mięsie wołowym, kultowe „jary”, czyli serwowane w słoikach drinki na bazie whiskey i oczywiście atrakcje związane z motocyklami. Do wygrania będzie Harley Davidson na weekend od Harley Davidson ŁÓDŹ!
Ale w Whiskey In The Jar dziać się będzie sporo nie tylko w sobotę. Tak, jak w pozostałych dwóch restauracjach sieci – na rynkach w Poznaniu i Wrocławiu – w Whiskey In The Jar w Manufakturze będzie można 5 dni w tygodniu po godz. 20 posłuchać muzyki na żywo. Pierwszy koncert już we wtorek (8.08) 08.08 - wystąpi Tomek Trzeszczu Trzeszczyński. W środę (09.08) zagra Hubert Szczęsny, a w czwartek (10.08) - The Melons. W piątek (11.08) goście lokalu posłuchają koncertu zespołu Bandaż Elastyczny, a w sobotę (12.08) - Whiskey Power Band.


Noc pod spadającymi gwiazdami

Restauracja Bawełna w Manufakturze zaprasza w piątek i sobotę (11-12.08) na wspólne oglądanie spadających gwiazd. Perseidy będzie można podziwiać z leżaków przed restauracją, ale także… wewnątrz!
Co roku w sierpniu przypada czas największej aktywności spadających gwiazd. Najokazalszy rój perseidów będzie widoczny w nocy z 12 na 13 sierpnia od zmroku do 4 rano.
Z tej okazji na wspólne podziwianie spadających gwiazd zaprasza Restauracja Bawełna. W piątek i sobotę od godz. 20 będzie można wygodnie rozsiąść się na leżakach na trawniku przed restauracją i – dzięki wygaszeniu lamp w tej części rynku – podziwiać rozgwieżdżone niebo. Będzie też czekać wyjątkowa niespodzianka dla wszystkich spędzających wieczór w ogródku lokalu.
A tych, którzy będą woleli posiedzieć wewnątrz, również nie ominą „gwiezdne” atrakcje: na piętrze przygotowano transmisję ze spadających gwiazd.
Dodatkowo na wszystkich gości Nocy pod spadającymi gwiazdami czekać będą koktajle-niespodzianki przygotowane przez najlepszych barmanów Bawełny.


Oddaj krew – to ważne!

Stacje krwiodawstwa w całej Polsce apelują o oddawanie tego bezcennego daru!
Bardzo łatwo uczynić to podczas pobytu w Manufakturze. Krwiobus będzie dyżurował w sierpniu w każdą sobotę i wtorek.
W sierpniu krwiobus RCKiK będzie stacjonował w każdy wtorek i sobotę w godz. 14-17 przy wejściu głównym do galerii handlowej Manufaktury. Na miejscu w krwiobusie dyżuruje lekarz, który przeprowadza badanie każdej zgłaszającej się osoby. Jednorazowo oddać można pół litra krwi. Przyjmowana jest krew każdej grupy, bo wszystkie są potrzebne. Najcenniejszy lek trafi natychmiast do potrzebujących w szpitalach w Łodzi i regionie: chorych, oczekujących na operacje lub transfuzje.
Warto oddawać krew, szczególnie latem, gdy rośnie na nią zapotrzebowanie. Honorowi krwiodawcy wyjeżdżają na wakacje, a liczba poszkodowanych w wypadkach rośnie. Często krwi potrzebują najmłodsi.


Jak połączyć sztukę z biznesem? - śniadanie networkingowe w Idea Hub

Biznes to sztuka, lecz czy sztuka to biznes? Czy pasję do tworzenia można zmienić w dobrze prosperująca firmę? Między innymi na te pytania odpowiedzą Dorota Kempko i Małgorzata Waluś, już 11 sierpnia o godzinie 8:00 w łódzkim Idea Hub, podczas trzeciego śniadania networkingowego z cyklu Pobudka w Hubie.
Prelegentki są właścicielkami firmy Animal Kingdom. Firma zawdzięcza swoją popularność, stworzeniu możliwości komponowania własnej biżuterii z elementów przedstawiających sylwetki zwierząt.
Czy da się  spełniać twórczo i jednocześnie na tym zarabiać? Dorota Kempko i Małgorzata Waluś podczas trzeciej już Pobudki w Hubie udowodnią, że tak. Już 11 sierpnia, projektantki opowiedzą czy niecodzienne połączenie sztuki i biznesu to dobry pomysł na zarabianie. Dowiodą, że kreatywność może być jedną z kluczowych kompetencji przy zakładaniu własnej działalności. Spotkaniu przyświeca idea networkingu. Oprócz prelekcji, uczestnicy będą mogli nawiązać nowe kontakty oraz opowiedzieć o swoich projektach i znaleźć partnerów biznesowych.
Pobudka w Hubie to cykl śniadań networkingowych dla przedsiębiorców, które odbywają się dwa razy w miesiącu w Idea Hub w Manufakturze. Każde spotkanie składa się z dwóch paneli. Podczas pierwszego, zaproszony gość opowiada o swoim doświadczeniu w biznesie i dzieli się spostrzeżeniami na konkretny temat. Drugi zaś przeznaczony jest na konsultacje z trenerem biznesu oraz networking, czyli m.in. nawiązywanie nowych kontaktów, wymianę doświadczeń oraz inspiracji.
Idea Hub to przestrzeń coworkingowa, w której przedsiębiorcy mogą za darmo pracować, napić się kawy czy wynająć salę konferencyjną na spotkanie biznesowe. Regularnie odbywają się w niej również warsztaty dotyczące szeroko pojętej przedsiębiorczości.

Miejsce

Miejsce:
Manufaktura   -   Strona www
Ulica:
Drewnowska 58
Miasto:
Łódź